خدمات حسابداری

خدمات حسابداری

حسابداری، به علم شناسایی، جمع آوری، تلخیص، طبقه بندی، ثبت و گزارش تمامی رویدادها و فعالیت های مالی و اقتصادی در کسب و کار است که تاریخچه آن، به هزاران سال قبل حتی در زمان مبادلات کالا با کالا می باشد.

بعد از پیدایش واحد های پولی و انقلاب های صنعتی، روز به روز نیاز به استفاده از علم حسابداری برای به روز نگه داشتن اطلاعات حیاتی در مورد کسب و کار ها از جمله میزان درآمد، هزینه ها، میزان سرمایه و سود بیشتر شد.

علم حسابداری، قلب تپنده ای است که جریانی از منابع مالی را در شریان های مختلف یک کسب و کار تزریق می کند و یکی از مهم ترین علل موفقیت یا شکست برای هر فعالیت اقصادی می باشد.

علم حسابداری

حسابداری حتی از مهم ترین ابزار شخصی، برای محاسبه میزان درآمد، هزینه ها و دارایی ها می باشد که هرکس به صورت غیرمستقیم اصول اولیه و ساده آن را در زندگی شخصی خود به کار می برد.

امروزه پیچیده شدن فرآیند های اقتصادی و تنوع گسترده نیاز های اطلاعاتی، سبب پیدایش سیستم ها، رویه ها و اصول حسابداری جدیدی شده است که جایگزین سیستم سنتی حسابداری هستند.

دلیل نیاز به خدمات حسابداری

در جوامع امروزی، یکی از بزرگ ترین مشکلات اقتصادی در هر کسب و کاری، محدودیت منابع مالی برای رسیدن به اهداف بی پایانی است که هر مالکی در جست و جوی آن می باشد.

تفاوتی ندارد که مالک یک کسب و کار سازمان یافته با فعالیت گسترده حتی در عرصه های بین المللی هستید یا فروشگاهی کوچک در سطح شهر، همواره در پی گزارشات و اطلاعاتی از روند تخصیص منابع مالی، میزان سود و هزینه ها در کسب و کار خود هستید تا در مسیر رسیدن به اهداف تان، تصمیم گیری های لازم را انجام دهید.

یکی از اصلی ترین اهداف استفاده از خدمات حسابداری، تهیه گزاشات مالی شامل صورت وضعیت مالی (تراز نامه)، صورت جریان وجوه نقد، صورت سود و زیان سالانه و جامع می باشد.

 تهیه گزارشات، هم برای استفاده کنندگان درون سازمانی نظیر سهامداران و مدیران و هم برای استفاده کنندگان برون سازمانی همانند بانک ها، اعتبار دهنگان، سازمان امور مالیاتی و یا سازمان تامین اجتماعی از نیاز های ضروری هر فعال اقتصادی می باشد.

تهیه گزارش های مالی

اگر کسب و کار کوچکی دارید و الزامی به استخدام حسابدار به صورت تمام وقت ندارید، باز هم به دلیل نیاز خودتان به بررسی عملکرد سالانه و انجام تکالیف مالیاتی ای که بر دوش شماست، نیاز دارید تا خدمات و مشاوره های حسابداری را از شرکت های حسابداری و مالیاتی دریافت نمائید.

مدیریت منابع مالی در شرایط بحرانی، جلوگیری از عدم تقارن اطلاعات و اسناد مالی، محک زدن سیستم های داخلی سازمان و کنترل های داخلی، تعیین میزان دقیق تغییرات سرمایه، کنترل هزینه ها و تصمیم گیری بهتر با توجه به آمار و اطلاعات، از مزایای استفاده از خدمات حسابداری است.

چرا خدمات حسابداری خود را به شرکت سفیر حساب بسپارید؟

شرکت سفیر حساب با تکیه بر

  • تجارب ۳۲ ساله مدیران خود در زمینه خدمات و مشاوره های حسابداری و مالیاتی
  • استفاده از تیم جوان متخصص و با تجربه
  • ارائه خدمات متنوع از صفر تا صد در امور حسابداری مالی و مالیاتی
  • انجام به موقع پروژه ها طبق قرارداد تنظیمی و ضمانت اجرایی
  • قیمت های منصفانه و رقابتی
  • محرمانه ماندن اطلاعات شما
  • با بیش از ۱۰۰ پرونده موفق در شرکت ها و کسب و کار های کوچک و بزرگ

می تواند حامی شما در این مسیر پر پیج و خم باشد.

سفیر حساب، سفیر امین شما در امور مالی و مالیاتی

۳۰ دقیقه مشاوره رایگان !!!

برای دریافت مشاوره رایگان، همین الان روی دکمه زیر کلیک کن

 

شرح خدمات حسابداری در سفیر حساب

شما در هر زمینه اقتصادی که در حال فعالیت هستید، اعم از بازرگانی، تولیدی، پیمانکاری، خدماتی و، می توانید از صفر تا صد خدمات حسابداری و مالیاتی خود را به شرکت سفیرحساب بسپارید.

برخی از خدمات سفیر حساب به شرح زیر می باشد:

 

۱) نظارت بر واحد حسابداری شرکت ها

تغییرات روز افزون اصول و رویه های حسابداری، قوانین، آیین نامه های اجرایی و بخش نامه های جدید در شناسایی، ثبت و گزارش های حسابداری، جهت استفاده و تصمیم گیری های درون سازمانی و یا جهت ارائه به افراد برون سازمانی همانند سازمان مالیاتی، یکی از مشکلات مالکان کسب و کار ها است.

بنابراین بهره بری از خدمات یک شرکت حسابداری به عنوان ناظر بر روند کاری و سیستم های مالی شما، جهت شناسایی نواقص اطلاعات و اسناد و ارائه راه حل موثر و ایجاد یک راهبرد بلند مدت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استقرار سیستم حسابداری

۲) مکانیزه کردن و استقرار سیستم حسابداری

با پیشرفت تکنولوژی، مکانیزه شدن بسیاری از خدمات، حجم زیاد اطلاعات، پیچیده شدن رویه ها و فرآیند های اقتصادی و همینطور نیاز به داشتن اطلاعات مختلف مالی و گزارشات به صورت لحظه ای، سیستم های حسابداری از نوع سنتی و دستی، شکل جدیدی به خود گرفته و به سوی نرم افزار ها و مکانیزه شدن حرکت کرده است.

شما می توانید از صفر تا صد نیاز های خود از جمله تهیه نرم افزار حسابداری مناسب، نصب و راه اندازی، کدینگ حساب ها با توجه به نیاز های کسب و کارتان، وارد کردن اطلاعات قدیمی و استقرار و آموزش آن به کارکنان خود را به شرکت سفیر حساب بسپارید.

۳) سیستم انبارداری تحت شبکه

با گسترش فعالیت و رشد کسب و کارها و ایجاد شعب متعدد، یکی از نیاز های اساسی، دسترسی به آمار و اطلاعات انبار و روند ورود و خروج کالاها در هر لحظه و در هر کجا می باشد.

تهیه و راه اندازی سیستم های انبارداری تحت شبکه و استقرار آن در دفتر مرکزی، انبار و شعبات مختلف شما از جمله خدماتی است که می توانید به شرکت سفیرحساب بسپارید.

۴) بستن حساب ها و تهیه انواع اظهارنامه ها

در هر کسب و کاری، فعالیت های عملیاتی در طول یک سال مالی برای مشخص شدن میزان سود و زیان، باید اندازه گیری و شناسایی شوند تا هم در اختیار مالکان و مدیران کسب و کارها قرار گیرد، و هم برای ارسال به سازمان امور مالیاتی آماده شوند.

بستن حساب ها، تهیه گزارشات مالی و تنظیم اظهارنامه عملکرد برای تمامی فعالین اقتصادی از امور واجب و ضروری است که در شرکت سفیر حساب توسط تیم مجرب ما انجام می شود.

گزارش های مالی

۵) گزارشات مالی 

گزارشات مالی مختلفی در سیستم های حسابداری وجود دارند همانند صورت وضعیت مالی (ترازنامه)، صورت جریان وجوه نقد و صورت سود و زیان که به صورت فصلی، شش ماهه و سالیانه تنظیم می گردند.

این گزارشات به استفاده کنندگان درون سازمانی مانند مدیران و مالکان این اجازه را می دهد تا برای آینده کسب و کار خود، مسیر روشنی را تداعی کنند و در تصمیم گیری های خود دچار اشتباه نشوند.

این گزارشات مالی برای بسیاری از استفاده کنندگان برون سازمانی همانند سازمان امور مالیاتی، سازمان بیمه تامین اجتماعی، شرکت های حسابرسی و یا اعتبار دهندگانی همچون بانک ها لازم و ضروری می باشند.

تیم متخصص و با تجربه شرکت سفیر حساب می تواند شما را در این زمینه همراهی کند.

۶) اعزام نیرو

شما همچنین می توانید جهت استخدام حسابدار مجرب و امین، با مشاوران شرکت سفیرحساب تماس حاصل فرمائید.

خدمات حسابداری مالیاتی

۷) انجام کلیه خدمات حسابداری مالیاتی

تکالیف متعددی بر دوش تمامی فعالین اقتصادی از سوی سازمان امور مالیاتی موظف شده است از جمله تحریر دفاتر قانونی، گزارش صورت معاملات فصلی (ماده ۱۶۹ مکرر) ، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیات بر درآمد (عملکرد) و….

برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه خدمات و مشاوره مالیاتی شرکت سفیر حساب  مراجعه فرمائید.