تشریح جزئیات بخشودگی جرائم بیمه ای کار فرمایان

سرپرست معاونت بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد؛ تشریح جزئیات بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان. سرپرست معاونت بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی، مهلت استفاده از بخشودگی جرایم بیمه ای را از ابتدای خرداد تا پایان مرداد ماه و نحوه ثبت درخواست را صرفاً ثبت در سامانه اعلام کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از مهر، محمد محمدی گفت: با عنایت به نام گذاری سال ۱۴۰۲به عنوان سال ”مهار تورم، رشد تولید“ از سوی مقام معظم رهبری و به منظور حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال برای بنگاه های کوچک و متوسط و در اجرای تصویب نامه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ هیأت وزیران، شرکت ها و واحدهای کوچک و متوسط؛ درصورت پرداخت بدهی های معوقه خود یا توافق با شعب سازمان تأمین اجتماعی در مورد پرداخت اقساطی این بدهی در ۱۲ قسط و به شرط پرداخت به موقع همه اقساط؛ از صددرصد بخشودگی جرایم بیمه ای برخوردار خواهند شد.


سرپرست معاونت بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی؛ منظور از شرکت ها و واحدهای کوچک و متوسط را به موجب مصوبه هیئت وزیران به ترتیب بنگاه های اقتصادی دارای تعداد کارکنان کمتر از ۴۰ نفر و بنگاه های اقتصادی دارای تعداد کارکنان ۴۰ تا ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: مشمولان این بخشودگی؛ کارفرمایان کارگاه های تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی و اصناف و شرکت های دانش بنیان کوچک و متوسط هستند که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی، نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه خود بر مبنای لیست اسفند ماه سال ۱۴۰۱ اقدام کرده و لیست و حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه را در طول دوره مذکور به ترتیب مقرر در قانون تأمین اجتماعی ارسال و پرداخت کنند. 

همچنین در خصوص کارفرمایانی که در طول دو سال گذشته از بخشودگی جرایم برخوردار شده اند، شرط حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه از زمان تعیین تکلیف بدهی، به مدت دو سال خواهد بود.


وی افزود: کارفرمایان کارگاه های مشمول برای برخورداری از تسهیلات مزبور و به منظور تعیین تکلیف بدهی های قطعی شده مطابق قوانین، باید از ابتدای خرداد ماه و حداکثر به مدت ۳ ماه، نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir اقدام کنند. با توجه به تسهیلات فراهم شده در ارائه خدمات غیرحضوری، ارائه درخواست کارفرمایان متقاضی صرفاً به صورت غیرحضوری امکان پذیر خواهد بود.
محمدی با اعلام اینکه در مورد آن دسته از کارگاه هایی که در اسفند ماه ۱۴۰۱ فاقد لیست ارسالی بوده اند، تعداد بیمه شدگان آخرین لیست ماه منتهی به اسفند ماه در سال ۱۴۰۱ مبنای تعیین نیروی انسانی کارگاه قرار میگیرد، افزود: کارفرمایان مشمول این تسهیلات که دارای ردیف پیمان هستند، پس از ثبت درخواست برای دفتر مرکزی یا کارگاه ثابت خود که لیست و حق بیمه کارکنان را ارسال می کنند صرف نظر از وجود بدهی قطعی(و در صورت احراز کلیه شرایط و پذیرش درخواست، میتوانند بدهیهای قطعی ردیف پیمانهای موردنظر را بهصورت جداگانه و در مهلت مقرر از طریق شعبه ذیربط برابر ضوابط مربوطه تقسیط کنند).


وی همچنین گفت: در خصوص کارفرمایان کارگاههای حقیقی که بهواسطه جابجایی محل یا تغییر فعالیت، کد کارگاهی جدید دریافت میکنند، چنانچه درخواست بخشودگی جرایم کارفرما برای کارگاه جدید ثبت و مورد پذیرش قرار گیرد در خصوص سایر کارگاههای قبلی کارفرمای مذکور که دارای بدهی قطعی هستند، پذیرش درخواست بخشودگی جرایم بلامانع خواهد بود.
محمدی با اعلام اینکه تقلیل تعداد کارکنان شاغل در کارگاه فعال نسبت به لیست اسفند ماه ۱۴۰۱ به واسطه بازنشستگی، از کارافتادگی و یا فوت بیمهشده، مانع از بهرهمندی کارگاههای مشمول از تسهیالت بخشودگی جرایم نمیشود، گفت: چنانچه پرداخت بدهی ناشی از حق بیمه و بیمه بیکاری معوق در ۲۱ ماه تقسیط شود، میزان بخشودگی جرایم ۲۴۴ درصد خواهد بود و چنانچه کارفرمای مشمول تمایل داشته باشد پرداخت حق بیمه و بیمه بیکاری را در ۲۱ ماه تقسیط کند میزان بخشودگی جرایم ۱۰ درصد است. همچنین در صورت تقسیط به مدت ۱۰ ماه میزان بخشودگی جرایم ۵۰ درصد، در صورت تقسیط در ۳۴ ماه میزان بخشودگی جرایم ۰۴ درصد و در نهایت در صورت تقسیط بدهی حق بیمه و بیمه بیکاری در ۳۰ ماه، میزان بخشودگی جرایم ۰۴ درصد خواهد بود.

بنر اینستاگرام
این فرصت استثنایی رو از دست نده!!!
37 دقیقه مشاوره رایگان تلفنی از ما بگیر

اخبار اخیر

1 در مورد “تشریح جزئیات بخشودگی جرائم بیمه ای کار فرمایان”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *